Pan Kaplan má stále třídu rád

zpět na výběr knih
Obálka

Leo Rosten
Antonín Přidal

Slavný humoristický román, jehož hrdina se zarputile potýká s ovládnutím anglického jazyka, a daří se mu tak vytvářet slova i kombinace, která přesahují naši běžnou lingvistickou představivost.

Pan Kaplan má stále třídu rád je jistě jednou z nečtenějších knih a stále vyvolává bouře smíchu. Autor knihy Leo Rosten se narodil v Polsku a posléze žil v Americe, svou zkušenost s výukou a učením cizích jazyků přenesl do knih o panu Kaplanovi.

Třída pana Kaplana je součástí Večerní přípravné školy pro dospělé v New Yorku, kterou navštěvují přistěhovalci, kteří se chtějí nebo jsou nuceni naučit jazyk své nové země. Středem třídy je Hyman Kaplan, ostatní žáci se dělí na jeho odpůrce či fanatické stoupence. Pan Kaplan je nesmírně pilný a nadšený student, který nicméně dokáže vyrobit více chyb než zbytek třídy. Dokáže také rozproudit jiskřivou debatu, ve které všichni žáci vytvoří chyb ještě více. Protiváhu k explozivní výřečnosti pana Kaplana je uměřená a vždy pečlivá slečna Mitniková, která na otázky vždy odpovídá správně.

Studenti večerní školy přišli z různých zemí Evropy i celého světa, jejich angličtina je „kontaminována“ jejich původní, jazykem. Z toho pramení doslova ohňostroje slovních hříček a věčné zoufalství jejich učitele, profesora Parkhilla.

Odpověď na otázku, zda je pan Kaplan příliš hloupý nebo naopak příliš chytrý, to se nedozvíme ani my, ani pan profesor.

Počet stran: 344

Vazba: vázaná

Ilustrace: žádné

Formát: 140 x 200

ISBN: 978-80-7106-102-1

Datum vydání: 13. listopadu 2012

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 1

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
1
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme