Pořád před přehlídkou

zpět na výběr knih
Obálka

Daniela Flejšarová, Michaela Zindelová

V netradiční formě návrhářčina portrétu, tří dialogů s Michaelou Zindelovou, jakýchsi výletů napříč časem, využila Daniela Flejšarová k překvapivým, zcela určitým a jasně definovaným pohledům na dobu, nejen na profesi, ale také na svůj zajímavý vnitřní a osobní život.

NOVÁ EDICE NAKLADATELSTVÍ LIDOVÉ NOVINY představuje to nejlepší z aktuálního českého oděvního designu a přibližuje čtenářům okolnosti, za nichž návrhářky a návrháři pracují, jejich ambice i úspěchy v domácím i zahraničním kontextu. Každý svazek je vybaven rozsáhlou obrazovou přílohou.

Kreativní disciplínu navrhování, blízkou křivkám lidského těla, podobné sochařině a malířině, si vyzkoušela prvotřídní česká módní návrhářka Daniela Flejšarová v celé škále možností: hned po studiu – kdy už stačila uvést do života vlastní logo, „daniely“ – se u ní do 90. let prolíná všechno, co patří do portfolia volného umělce. Další období

i současnost patří ateliérové zakázce, individuální tvorba a kvalitní přehlídky pro ni zůstávají stálou výzvou.

Krátce po listopadové revoluci propojila návrhářka svou invenci s talentem Evy Janouškové, v roce 1991 vytvořily společnost E. daniely. Daniela Flejšarová dnes říká, že módu vnímá jako výsledek tvůrčího dialogu více lidí.

Patnáct let dlouhé, silné i osobní partnerství prostě funguje. „E & daniely“ – dobře vědí, v čem je jejich síla, největším pozitivem je vzájemná zastupitelnost. Značka E. daniely si našla pevné místo v české společnosti, orientuje se na butikové zboží v malých sériích a individuální zakázku.

Do „portfolia“ současných zákaznic patří cizinky, které si zakoupí autorskou značku za dostupné ceny, ale také ženy, které si v sezoně zajdou pro senzační pletený doplněk z oblíbené kolekce „Každý den“ a také celebrity, například první dáma ČR, Lívia Klausová a Magdaléna Kožená.

Počet stran: 160

Vazba: vázaná s přebalem

Ilustrace: barevné fotografie

Formát: 165x235

ISBN: 978-80-7106-901-0

Datum vydání: 2. října 2007

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 1

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
0
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme