Proměny rodiny v evropské historii

zpět na výběr knih
Obálka

Jack Goody
Petra Diestlerová

Goodyho práce nabízí stručné, ale široce pojaté dějiny evropské rodiny od antiky po současnost. Autor zkoumá vliv klíčových společenských, politických a ekonomických změn v evropské historii na rodinný život, včetně nástupu křesťanství, feudalismu, renesance, reformace a především průmyslové revoluce.

Svou analýzu zasazuje autor do široké srovnávací perspektivy a uvádí příklady z celého světadílu. Ukazuje nejen to, jak se zkušenosti různých oblastí a národů v rámci Evropy v jednotlivých obdobích lišily, ale osvětluje i to, v čem se evropská zkušenost podobala vývoji v jiných částech světa nebo v čem se od něj naopak odlišovala. Klade si otázku, zda měla tato rodina nějaké specifické rysy, a zkoumá, jak se takové rysy mohly v průběhu času vyvinout.

V této studii jsem se pokusil upozornit na některé významné faktory, které se objevovaly v dějinách evropské rodiny od nejstarší doby. Snažil jsem se příliš neprodlévat na otázce výlučnosti tohoto světadílu, pokud jde o rozvoj kapitalismu, industrializaci či modernizaci. Mluvíme-li o rodině, manželství a příbuzenství, Evropa byla v některých ohledech výjimečná, jako je však každá země, každá jednotka. Zcela jinou otázkou je, zda mají tyto „jedinečné“ rysy něco společného s předpokládaným socioekonomickým vývojem, z něhož se zrodil „evropský zázrak“ kapitalismu, ačkoli ve své ranější merkantilní fázi byl tento „zázrak“ méně výjimečný, než se soudí.

Počet stran: 232

Vazba: vázaná s přebalem

Ilustrace: žádné

Formát: 115 x 167

ISBN: 80-7106-396-7

Datum vydání: 9. května 2006

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 18

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
0
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme