Bolest se dá zvládnout

zpět na výběr knih
Obálka

Karel Nešpor

Kniha o tom, jak zvládnout bolest vlastními silami, ať už jde o bolest hlavy nebo zad a břicha, či si ulevit v komplikovaných pooperačních stavech. Zároveň zde nalezneme, co ještě jsme schopni zvládnout sami a kdy už je nutné se obrátit na lékaře.

Kniha primáře psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích nám poskytuje přehled dostupných a svépomocných metod a technik, kterými dokážeme zvládnout bolest vlastními silami. Počínaje bolestmi zad a hlavy, které postihují běžnou populaci takřka denně, až po komplikované pooperační stavy, kdy vlastní aktivita může výrazně napomoci úzdravě pacienta. Kniha nás však zároveň nabádá, abychom si vždy nejdříve zjistili, zda-li jsou právě naše potíže zvládnutelné jenom vlastními silami, jinak je na místě navštívit odborníka a vyžádat si jeho pomoc.

V přehledně uspořádaném textu se nejprve dozvíme, jak knihu používat, co je to vlastně bolest a co nám signalizuje. V případě možnosti úzdravy vlastními silami pak v abecední řazení nalezneme řadu technik a metod, které nám mnohou napomoci jako na příklad aromaterapie, autosugesce, dechová cvičení, hudba, chůze a pohyb, léčivé rostliny, minerály a drahokamy, radost a řadu dalších. V další části knihy jsou abecedně seřazeny různé potíže, které nás trápí, a jsou k nim naopak přiřazeny techniky, které nám mohou ulevit.

Autor nás zároveň seznamuje i s léky, které na ty které bolesti zabírají, zároveň však střízlivě upozorňuje i na možná rizika, která jejich užívání může přinášet.

Kniha je určena nejširší čtenářské veřejnosti, neboť bolest může postihnout každého z nás a aktivní přístup ke svému životu a zdraví můžeme začít uplatňovat ještě před nástupem bolestivých či jiných potíží.

Počet stran: 168

Vazba: brožovaná

Ilustrace: černobílé ilustrace

Formát: 150 x 220

ISBN: 80-7106-362-2

Datum vydání: 24. února 2004

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 2

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
1
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme