Obálka

Kolektiv autorů a kolektiv

Město Opava rozkládající se na soutoku řek Opavy a Opavice si svou centrální roli vybudovalo již ve vrcholném středověku, kdy se stalo rezidencí opavských Přemyslovců, vedlejší větve českého královského rodu. Velký rozkvět město zažilo v 16. století a pak od poloviny 19. století, kdy se stalo kulturním a nacionálním střediskem severomoravských Němců.

Většina dnešních generací si asi málo uvědomuje, že ještě před stoletím patřila Opava spolu s Prahou a Brnem do skupiny nejprivilegovanějších měst, jež se honosila být zemskými hlavními městy. Nic na tom nezmění, že tzv. Rakouské (či České) Slezsko náleželo v habsburské říši k těm nejmenším a před válkami otevřeně směřovalo ke splynutí s ostatním Slezskem. Město Opava rozkládající se na soutoku řek Opavy a Opavice si svou centrální roli vybudovalo již ve vrcholném středověku, kdy se stalo rezidencí opavských Přemyslovců, vedlejší větve českého královského rodu. Velký rozkvět město zažilo v 16. století a pak od poloviny 19. století, kdy se stalo kulturním a nacionálním střediskem severomoravských Němců. Při bojích na jaře 1945 velmi utrpělo, načež se po válce a vysídlení většiny převládajícího německého obyvatelstva jen velmi zvolna vzpamatovávalo, než nabylo aspoň části svého někdejšího významu. Jedná se o prakticky první obšírnější zpracování opavských dějin.

Počet stran: 516

Vazba: vázaná s přebalem

Ilustrace: černobílé fotografie

Formát: 165 x 235

ISBN: 80-7106-808-X

Datum vydání: 14. prosince 2006

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 21

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
2
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Ali24. dubna 2016

Hodnocení: 1

Výborná kniha,která doposud chyběla na trhu.
Jde o ucelený soubor informací napříč dějinami Slezska,který dokonale sloučil útržkovité zprávy o Přemyslovcích z Opavy.

Výborná kniha,která doposud chyběla na trhu.
Jde o ucelený soubor informací napříč dějinami Slezska,který dokonale sloučil útržkovité zprávy o Přemyslovcích z Opavy.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme