Prahou s otevřenýma očima II.

zpět na výběr knih
Obálka

Ivana Mudrová

Volné pokračování úspěšné knihy Prahou s otevřenýma očima opět není klasickým průvodcem ani samostatným literárně-historickým dílem. Přináší více než sto nových námětů k nevšedním procházkám hlavním městem: přibližuje malebná i tajemná zákoutí, pozapomenutá umělecká díla, zaniklé památky či zajímavé detaily.

Nechybí ani vyprávění o osobnostech -- dozvíme se, která místa miloval spisovateli Bohumil Hrabal, malíři Max Švabinský, Cyril Bouda či Jan Zrzavý, kde bydlel učený Bernard Bolzano či hudební skladatel J. B. Foerster a další zajímavosti. Připomeneme si nejen legendy, ale i současné příběhy. Navštívíme méně známé kostely, kláštery i muzejní expozice, židovské hřbitovy a další památky; objevíme staré i novější sochy, domovní znamení či sluneční hodiny.

Kniha nabízí více než devadesát námětů k neobyčejným procházkám Prahou. Popisy jednotlivých míst provázejí legendy, úryvky ze starých publikací či vlastivědných prací i vyprávění o významných osobnostech. Budete překvapeni, jak dobře znali někteří spisovatelé, výtvarní umělci a herci tajemnou Prahu, místa, kde žili a kudy vedly jejich kroky.

Počet stran: 288

Vazba: vázaná s přebalem

Ilustrace: barevné fotografie

Formát: 115 x 167

ISBN: 80-7106-787-3

Datum vydání: 28. listopadu 2005

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 11

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
0
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme