Velký slovník rýmů

zpět na výběr knih
Obálka

U této knihy je ukázka k dispozici. Rozklikněte obrázek pro zobrazení.

Václav Cvrček, Ludmila Cvrčková

Unikátní projekt rozsahem i způsobem zpracování. Příručka rýmů usnadní psaní jakýchkoli rýmovaných textů, což je úkol, před kterým stojí nejen začínající básníci, ale také autoři písňových textů, reklamních sloganů a mnozí další.

Slovník zároveň může sloužit jako doplňková pomůcka při výuce literární teorie na základních a středních školách. Svým rozsahem i způsobem zpracování se jedná o unikátní projekt, který na současném knižním trhu nemá obdoby (posledním takovým pokusem byl Puchmajerův Rýmovník z roku 1824).

HESLÁŘ SLOVNÍKU SE OPÍRÁ o korpus SYN2005 (což je textová databáze obsahující přes 100 milionů slov současné češtiny). Tato rozsáhlá datová základna umožňuje poprvé v historii vytvořit slovník rýmů, který je v porovnání s předchozími pokusy na tomto poli několikanásobně bohatší a nepoměrně lépe využitelný. OBSAHUJE rýmy k více než 220 tisícům různých slovních tvarů zařazených k více než 10 tisícům různých slovních zakončení.

POKRÝVÁ CELOU BĚŽNOU SLOVNÍ ZÁSOBU, ale i slova periferní, např. zvláštní vlastní jména, vědecké termíny apod. Zapojení těchto hesel ocení zejména tvůrci, kteří se snaží o originální a inovativní přístup. KNIHA JE DOPLNĚNA vedle návodu k použití a popisu způsobu zpracování slovníku i teoretickou statí o užití a historii rýmu od Ondřeje Skovajsy.

Počet stran: 452

Vazba: vázaná

Ilustrace: žádné

Formát: 165x235

ISBN: 978-80-7422-095-1

Datum vydání: 23. června 2011

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 4

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
3
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme