Management v ošetřovatelské praxi

zpět na výběr knih
Obálka

Iva Brabcová, Sylva Bártlová a kolektiv

Celosvětovým trendem je zajištění bezpečné a kvalitní zdravotní péče. Minimalizace rizik a prevence rizikových faktorů spojených s poskytováním zdravotní péče vedou ke snížení nákladů a ke zvýšení spokojenosti pacientů s poskytnutou péčí.

Řízení rizik ve zdravotnictví (podporovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR na základě Lucemburské deklarace o bezpečnosti pacienta) by mělo být nedílnou součástí integrovaného managementu zdravotnických zařízení. Kontinuální zvyšování úrovně managementu rizik, kvality zdravotnických služeb a efektivity ošetřovatelských procesů je spojeno s propojováním manažerských systémů, které směřuje k prohloubení systémového přístupu v managementu zdravotnických zařízení. Právě indikátory kvality,

které si jednotlivá zdravotnická zařízení stanovují a sledují, mohou významně ovlivnit nejen řízení kvality, ale i řízení rizik. V rámci jednotlivých kapitol jsou popsána preventivní opatření a navrhována praktická řešení ke zvýšení bezpečné ošetřovatelské péče (příklady dobré praxe). Jednou z možností praktického řešení ke zvýšení bezpečné ošetřovatelské péče je analýza možnosti vzniku vad a jejich následků (FMEA) a analýza kořenových příčin pochybení (RCA).

Počet stran: 288

Vazba: vázaná

Ilustrace: žádné

Formát: 148 x 210

ISBN: 978-80-7422-402-7

Datum vydání: 8. ledna 2016

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 5

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
0
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme