Obálka

Životní a umělecký epilog (1725-1735)

Jaroslav Prokop

Monografie je časově vymezena posledním desetiletím Brandlova života. Připojený exkurs o nejstarších přehledech Brandlových děl uvádí poprvé i seznamy podle jednotlivých krajů na základě topografií J. Schallera a J. G. Sommera, které názorně dokládají, jak velký počet obrazů mylně připsaných Brandlovi tu autoři zaznamenali.

Novým impulsem k hlubšímu studiu Brandlova života a díla se pro mne stal objev jeho dvou obrazů v novobydžovském muzeu v roce 1976. Od té doby jsem v práci pokračoval -- později zejména v souvislosti s lektorováním velké Brandlovy monografie z pera prof. dr. Jaromíra Neumanna a s naší společnou přípravou edice Brandlova Listáře. Odměnou mi bylo několik vzácných okamžiků nových objevů i vyvrácení některých dosud tradovaných omylů.

Jestliže jsem monografii časově vymezil posledním desetiletím Brandlova života, v podstatě to odpovídá základnímu zaměření mého dosavadního badatelského zájmu. Ovšem -- jak už to bývá -- v práci tohoto druhu nelze opomenout ani období dřívější. Ve druhé kapitole proto stručně sleduji cestu Petra Brandla k uměleckému věhlasu a v další kapitole se už podrobněji zaměřuji na necelé desetiletí před odchodem malíře z Prahy. Zvláštní pozornost v závěrečné kapitole věnuji prvním Brandlovým biografiím a oživení umělcovy památky v 19. století. Tato tematika zatím zůstávala stranou detailnějšího studia. Připojený exkurs o nejstarších přehledech Brandlových děl uvádí poprvé i seznamy podle jednotlivých krajů na základě topografií J. Schallera a J. G. Sommera, které názorně dokládají, jak velký počet obrazů mylně připsaných Brandlovi tu autoři zaznamenali.

Počet stran: 352

Vazba: brožovaná

Ilustrace: černobílé ilustrace

Formát: 140 x 200

ISBN: 80-7106-599-4

Datum vydání: 11. ledna 2007

 


Objednávka


Tištěná kniha

O dotisk lze požádat . Již požádalo: 0

E-kniha (formáty ePub a Kindle, bez DRM)

není k dispozici

Audiokniha

není k dispozici


Hodnocení


Průměr
1
Ohodnotit jako ve škole
Jak hodnotili ostatní
1
 
0 krát
2
 
0 krát
3
 
0 krát
4
 
0 krát
5
 
0 krát
Celkem hodnotilo

0 lidí

 


Komentář k hodnocení


Přidávat komentáře ke knize je možné .

 


Komentáře od našich uživatelů


Zatím nebyl přidán žádný komentář.

 


Vyšlo v médiích


 


Dále doporučujeme